Práce z domova č. 5 - Práce v týmech

Doposud jsme se věnovali nástrojům pro time management, myšlenkové mapy, online průzkumy a videokonference 

 

Microsoft Teams

Jedná se o nástroj pro týmovou práci v microsoft office 365. Pracovníci ve firmě mohou spolu chatovat, dohadovat si schůzky nebo uskutečňovat hovory a to kdekoliv, kde je připojení k internetu.

V rámci chatování lze posílat GIFy, nálepky a emoji a to jak ve skupinových chatech tak i individuálních konverzacích. Stisknutím jednoho tlačítka lze okamžitě přejít ze skupinového chatu do videokonference. Ať má tým 10, nebo 10 000 členů, může se sejít na jednom místě, a to bez ohledu na to, z kolika míst se připojí. Rovněž lze v reálném čase otevírat, sdílet a upravovat wordové dokumenty i powerpointové a excelové soubory.

Trello

Trello je snadná, flexibilní, vizuální a bezplatná cesta, jak zvládat své projekty a organizovat cokoli.

Je to webová aplikace pro řízení projektů a plánování práce v týmech. Nebo také pro studenty na plánování času úkolů. Uživatel si vytvoří nástěnku pro jeden projekt, projektu přidělá několik sloupců pro lístky (např. nápady, udělat, právě dělané, hotové) a postupně si přidává lístky, aby něco neopomněl. Sloupečky (počet a názvy) si každý uživatel tvoří sám.

Trello funguje jako webová resp. cloudová aplikace. Vše běží na serverech Trella, do počítače se nic neinstaluje. Přístup je přes prohlížeč stejně jako třeba na FaceBook. Aplikace je nenáročná a tak u ní nehrozí žádné zasekávání prohlížeče nebo odezva zobrazení týmu.

ZOHO

Vzdálená správa počítače, kancelářský balík, kalendář a rozdávání úkolů lidem ve firmě představuje pouze zlomek toho, co umí sada nástrojů ZOHO. Mezi nejvíce používané nástroje se řadí ZOHO CRM (pro správu vztahů se zákazníky), ZOHO Projects a ZOHO Sprints (pro projektové řízení a agilní řízení projektů), ZOHO Desk  (pro provozování Servisu a Help Desku), ZOHO Workplace (obsahuje email, textový editor, tabulky, prezentace a úložiště souborů), ZOHO Books a ZOHO Inventory (pro vedení účetní agendy a skladů), ZOHO People (pro HR agendu) a další.

ZOHO nabízí svá řešení od verze "zadarmo" pro jednotlivé uživatele, kteří nemají požadavky na týmovou spolupráci a vystačí si se základní funkcionalitou, přes několik dalších úrovní (Standard, Professional), až po verzi Enterprise, ve které splňuje nároky náročných individuálních uživatelů i rozsáhlých pracovních týmů ve velkých společnostech.

Zajímavý balík představuje ZOHO ONE, který zahrnuje soubor všech ZOHO aplikací za cca 800 Kč na uživatele. Všechny aplikace jsou v tomto setu ve verzi Enterprise, tudíž v té nejvyšší úrovni. Jedinou podmínkou je, aby tento balík aplikací byl využíván všemi uživateli, kteří jsou napojeni na email.  

G suite

G Suite je předplatné cloudových služeb a kancelářských aplikací od společnosti Google. Předplatné G Suite je na trhu od roku 2006 a je k dispozici pro firmy a podnikatele, kteří nepotřebují pracovat s dokumenty vytvořenými v Microsoft Office. Ve firmách je oblíbený hlavně díky populárnímu e-mailu Gmail a cloudovému úložišti Google Disk, takže není potřeba investovat do serverů.

Google G Suite nabízí:

  • emailový server - Gmail
  • videokonference - Hangouts
  • kalendáře - Google Kalendář
  • sociální síť pro firmu - Google+
  • datové úložiště - Google Disk
  • archivaci e-mailů a chatů - Google Sejf

Kancelářské aplikace:

  • textový editor - Google Docs Dokumenty
  • tabulkový editor - Google Docs Tabulky
  • tvorba formulářů - Google Docs Formuláře
  • tvorba prezentací - Google Docs Prezentace

Další novinky

Všechny novinky

Práce z domova č. 6 - online správa souborů, osobní asistent a interaktivní tabule

Dnešním dílem uzavíráme seriál o online nástrojích, vhodných pro práci z domova. Představili jsme vám doposud nástroje pro time management, myšlenkové mapy

Význam duševního vlastnictví v mezinárodním podnikání

Pro mnohé exportně orientované firmy, které působí na zahraničních trzích, nebo o rozšíření svých aktivit na zahraniční trhy teprve uvažují, nabývá důsledná…

Naše služby

Analýza inovačního potenciálu

Mentoringový program „Scale-up your business“

Akcelerační program "BusinessRunway"

Poradenství k dotačním programům

Poradenství k ochraně duševního vlastnictví

Připravenost na digitalizaci a udržitelné podnikání

Finanční poradenství

ESA Technology Broker

Mezinárodní databáze nabídek a poptávek

Kooperační setkání, mise firem, zahraniční veletrhy

Transfer technologií a ILO

Účast v projektech