Akcelerační program "BusinessRunway"

Akcelerační program s názvem "BusinessRunway" nabízí firmám prostory v budově TC Praha s plným technickým zázemím (vybavené kanceláře, zásobování kancelářskými potřebami, prostory konferenčního centra apod.) a manažerským servisem.

První inkubovanou firmou byla společnost Space Systems Czech s.r.o. (dnes společnost Huld), zabývající se vývojem software v kritických aplikacích. Účast v akceleračním programu umožnila firmě během čtyř let vyrůst z nuly na patnáct zaměstnanců a zvýšit roční obrat na téměř 900.000 EUR. „Na programu zejména oceňuji, že firma mohla využívat dobře připravené zázemí a díky tomu začít fungovat během několika dnů. Největším přínosem pro nás byla možnost sídlit v pražské budově TC a těžit ze znalostí zkušeného týmu. Množství pořádaných odborných seminářů, kterých jsme se měli možnost účastnit, umožňovalo neustálý rozvoj zaměstnanců a sbírání důležitých kontaktů,“ říká k účasti v programu Daniel Štefl, spoluzakladatel a ředitel Space Systems Czech.

Počátkem roku 2023 byla ukončena akcelerace firmy Stratosyst s.r.o., která rozvíjí technologii HAPS (High-Altitude Pseudo-Satellite) pro použití v oblasti astronomického pozorování vesmíru, dálkového pozorování Země, telekomunikací i jiných aplikací.


Naše služby

Analýza inovačního potenciálu

Mentoringový program „Scale-up your business“

Akcelerační program "BusinessRunway"

Poradenství k dotačním programům

Poradenství k ochraně duševního vlastnictví

Připravenost na digitalizaci a udržitelné podnikání

Finanční poradenství

ESA Technology Broker

Mezinárodní databáze nabídek a poptávek

Kooperační setkání, mise firem, zahraniční veletrhy

Transfer technologií a ILO

Účast v projektech