Z mladé pražské firmy roste zajímavý technologický leader

Mladá pražská firma Iterait vyvíjí systémy s umělou inteligencí, počítačovým viděním a strojovým učením. Za dva roky existence vyvinula několik oceňovaných řešení pro zdravotnictví, výrobní sektor a marketing. Například nástroj IsletNet pomáhá doktorům z IKEM určit, které pankreatické ostrůvky jsou vhodné pro transplantaci slinivky břišní u cukrovkářů. Toto řešení získalo Czech DIGI@MED Award 2020.

Kromě zákaznických řešení firma vyvíjí vlastní produktyChytrá kamera Vividi umí díky počítačovému vidění zpracovat obrazová data o lidech pro využití v offline marketingu. Provozovatelé nákupních center tak mohou lépe vyhodnocovat zásah reklamy a optimalizovat její zacílení. Kamerka pomáhá také s kontrolou obsazenosti jednotlivých prostor ve firmách, aby byl zachován dostatečný prostor pro jednotlivce či zabránění srocování zaměstnanců pro snížení rizika nákazy Covid-19. Edge AI zajišťuje bezpečnost dat i soukromí zákazníků. Zařízení si nachází první zákazníky také v oblasti retailu, správy nemovitostí a marketingu, potenciál má také na letištích či v nemocnicích, kde může být dobrým pomocníkem při sledování pacientů, kterým hrozí proleženiny. Budoucnost firma vidí také v zemědělství, kde by přístroj mohl sledovat krávy.

Spolupráce s TC AV ČR začala před rokem, kdy jsme zakladateli, Adamu Blažkovi, nabídli úvodní strukturovaný rozhovor, který nám pomohl zmapovat potřeby firmy a nabídnout služby na míru. Firma řešila otázky spojené s ochranou duševního vlastnictví i potřebu se víc prosadit na českém i zahraničním trhu. Jako většina mladých firem, které přináší na trh zcela nové služby a produkty, také Iterait hledal vhodnou strategii, jak se dostat blíže k zákazníkům, i možnosti, jak zajistit finanční prostředky pro další vývoj produktů i rozvoj firmy.

Následovala proto řada konzultací k IPR, firmě jsme zpracovali nabídku do mezinárodní databáze EEN, vytipovali jsme vhodné B2B akce a relevantní národní i evropské grantové programy. Adam Blažek se představil i před expertním panelem programu "Scale-up your business", kde vznikla bohatá diskuse o vhodném zacílení nové kamerky Vividi i definici unikátnosti produktu a přidané hodnoty pro zákazníka. Koncem roku 2020 jsme firmu nominovali do soutěže Vizionáři, ve kterém Iterait získal za kamerku Vividi čestné uznání.

„Díky naší podpoře v oblasti partnerství firma aktuálně jedná s významným partnerem v Německu v oblasti Smart Cities, který již kamerku testuje v pilotním nasazení. Vedeme diskuse o aktuálních možnostech financování inovací a vyhodnocujeme další příležitosti podpory, které by firma mohla využít, protože firma se dynamicky vyvíjí“, říká Silvia Jirásková z TC AV ČR.

Signálů, že z Iterait může vyrůst zajímavý technologický leader, je několik. Firma roste, tým tří zakladatelů se letos rozrostl již na patnáct zaměstnanců a plány jsou velké, firma letos plánuje další investiční kolo. I když je vše ještě na začátku, významný portál EU-Startup.com zařadil firmu mezi deset nejslibněji rostoucích českých start-upů.

Zaujal vás tento článek a rádi byste využili našich služeb?

Kontaktujte S. Jiráskovou, jiraskova@tc.cz

Další úspěšné příběhy

Všechny úspěšné příběhy
Úspěch firmy v ESS za přispění TC AV ČR

Trh tzv. „Big Science“, jak se někdy označují zakázky z velkých a finančně nákladných evropských výzkumných infrastruktur, poskytuje českým průmyslovým podnikům…

Bylinné nápoje Fluidum Té si postupně budují své místo na trhu i díky podpoře TC AV ČR

Fluidum Té je tekutý bylinkový extrakt společnosti PRO INFUSION. Dodává se v sáčcích, které si můžete vzít do kabelky, na cestu vlakem či na výlet a kdekoliv…

Naše služby

Analýza inovačního potenciálu

Mentoringový program „Scale-up your business“

Akcelerační program "BusinessRunway"

Poradenství k dotačním programům

Poradenství k ochraně duševního vlastnictví

Připravenost na digitalizaci a udržitelné podnikání

Finanční poradenství

ESA Technology Broker

Mezinárodní databáze nabídek a poptávek

Kooperační setkání, mise firem, zahraniční veletrhy

Transfer technologií a ILO

Účast v projektech