Motionlab roste! I díky podpoře Technologického centra AV ČR

Motionlab, s.r.o. je mladá inovativní dynamicky rostoucí česká společnost, která vyvinula jedinečnou škálovatelnou, interoperabilní a komplexní cloudovou platformu pro samoobslužnou tvorbu personalizovaných videí. S pomocí platformy Motionlab lze v dosud nevídané kvalitě vytvářet personalizovatelné prvky ve videu a distribuovat je ve velkém objemu. Videa šitá na míru každému jednotlivému zákazníkovi mohou využít společnosti v mnoha odvětvích, jako např. e-commerce, bankovnictví a pojišťovnictví, telekomunikace nebo služby, které mají velké klientské základny ale i agentury, které přináší nové nápady svým klientům. Komunikace pomocí videí s personalizovaným obsahem má uplatnění také uvnitř firem v různých odděleních.

Motionlab vyvinul také samostatný modul, nabízený pod značkou Personalizard, umožňující jednoduchou personalizaci videa pro individuální použití, vytvořený speciálně pro obchodní zástupce, obchodním poradce, nebo ty, kdo hledají nové kreativní způsoby jak oslovit své klienty a zaujmout jejich pozornost.

S Janem Sekerkou, CEO Motionlab, spolupracujeme dva roky: Jan, ještě jako reprezentant Microsoft a zkušený podnikatel, který vybudoval několik start-upů, se v roli člena expertního panelu ochotně dělil o své zkušenosti s mladými začínajícími firmami v našem programu „Scale-up your business“, zaměřeném na podporu mladých inovativních firem, které mají ambici a předpoklady vyrůst v mezinárodním měřítku.

Proto bylo přirozené, že když Motionlab začal testovat produkt u zákazníků a potřeboval zdroje na další rozvoj, obrátil se na nás. Vzhledem k povaze inovace a jejímu potenciálu, který jsme společně důkladně vyhodnotili ze všech hledisek, od identifikace firemní strategie, typologie zákazníků, přidané hodnoty, kterou firma poskytuje svým zákazníkům, klíčových trhů a konkurentů, přes strukturu řízení a klíčové zúčastněné strany společnosti, se firma s naší podporou pustila do přípravy žádosti do programu SME Instrument, fáze 1.

Tento vysoce konkurenční nástroj z evropského programu Horizont 2020 podporuje rozvoj průlomových inovací s vysokou přidanou hodnotou a velkým komerčním potenciálem. Díky naší podpoře v podobě konzultací firma se svým projektem Motionlab uspěla ve velmi silné konkurenci 3 299 podaných žádostí v dané výzvě a jako jediná firma z ČR v této výzvě získala financování ve výší 50 000 EUR a podporu špičkového zahraničního kouče, která proběhne v nejbližších týdnech.

Jan Sekerka ke spolupráci s TC AV ČR dodává: „Chtěl bych Vám mockrát poděkovat za ochotu, čas a skvělé rady, které nám dáváte! Je to opravdu pomoc, která dalece přesahuje „jen pár tipů“ a uvědomuji si, kolik času tím trávíte. Velmi si toho vážíme. Výsledek v obrovské konkurenci v SME Instrumentu je toho důkazem. Velmi oceňujeme také podpory, které se nám v TC AV ČR dostalo v rámci výběru kouče. Věříme, že naše úspěšná spolupráce bude pokračovat i nadále“.

Zaujal vás tento článek a rádi byste využili našich služeb?

Kontaktujte S. Jiráskovou, jiraskova@tc.cz

Další úspěšné příběhy

Všechny úspěšné příběhy
České palety Stabilplastik ze 100% recyklátu se dostaly do Skandinávie

Společnost Stabilplastik vyrábí a prodává plastové přepravní palety a mobilní svodidla z recyklovaného směsného plastu, které jsou opět 100% recyklovatelné…

České funkční NANOnátěry mají čistit německé Drážďany

Česká aplikační firma FN-NANO s.r.o. řeší transfer tzv. „Green technology“ samočistících nátěrů na vysoce konkurenční německý trh. Její NANOnátěry zaujaly pro…

Naše služby

Analýza inovačního potenciálu

Mentoringový program „Scale-up your business“

Akcelerační program "BusinessRunway"

Poradenství k dotačním programům

Poradenství k ochraně duševního vlastnictví

Připravenost na digitalizaci a udržitelné podnikání

Finanční poradenství

ESA Technology Broker

Mezinárodní databáze nabídek a poptávek

Kooperační setkání, mise firem, zahraniční veletrhy

Transfer technologií a ILO

Účast v projektech