Úspěšná účast TC na významném veletrhu vojenské a bezpečnostní techniky

Zástupci Technologického centra Praha (TC) nedávno zavítali na veletrh Enforce Tac 2024, konaný ve dnech 26.-28. února v německém Norimberku. Tento veletrh, významný v oblasti vojenské a bezpečnostní techniky, poskytl klientům TC ideální prostředí pro rozšiřování obchodních aktivit.

Například, český start-up Grant Detection, který vyvinul unikátní zařízení pro detekci lidí a zvířat ve vozidlech a kamionech a je využíván např. při hraničních kontrolách a ve vězeňské službě, prostřednictvím zástupců TC našel na veletrhu distributory svého zařízení v některých evropských zemích. Další česká firma, TechTest, která vyvinula přístroj schopný detekovat i ty nejmenší případy bodové kontaminace v reálném čase za pomoci revolučního principu fluorescenčního zobrazování, si skrze pomoc TC na veletrhu ověřovala možnost uplatnění detektoru při výrobě a plnění munice. Zástupci TC také ověřovali u velkých firem poptávku po odolné pozemní anténě pro kontinuální přijímání signálu, kterou vyvíjí český start-up DartSat.

Navazování kontaktů s významnými výrobci a distributory a pronikání firem na nové trhy je jedním z cílů evropské sítě Enterprise Europe Network. Účast na Enforce Tac 2024, který je výkladní skříní nejnovějších trendů v obranné a bezpečnostní technice, tak může být pro jednotlivé klienty klíčová pro posílení pozic ve světě obranného průmyslu.

Pro více informací kontaktujte M. Tauchmanna, tauchmann@tc.cz 


Další novinky

Všechny novinky

Informační den přinesl aktuální informace k Eureka programům

V druhé polovině března proběhl informační den k Eureka programům, které pořádalo Technologické centrum Praha ve spolupráci s MŠMT. Akce se uskutečnila…

EDIH Twister Vol. V Česká republika a Rakousko

Uzavírá se cyklus přeshraničních seznamovacích a prezentačních akcí EDIH Twister – série informačních, kontaktních a networkingových akcí realizovaných…

Naše služby

Analýza inovačního potenciálu

Mentoringový program „Scale-up your business“

Akcelerační program "BusinessRunway"

Poradenství k dotačním programům

Poradenství k ochraně duševního vlastnictví

Připravenost na digitalizaci a udržitelné podnikání

Finanční poradenství

ESA Technology Broker

Mezinárodní databáze nabídek a poptávek

Kooperační setkání, mise firem, zahraniční veletrhy

Transfer technologií a ILO

Účast v projektech