Práce z domova č. 4 - Videokonference

Význam videokonferencí při práci z domova není třeba vysvětlovat, níže nabízíme shrnutí vhodných nástrojů. Doposud jsme představili nástroje pracující s time managementem, používané při tvorbě myšlenkových map a podporující online průzkumy.

 

Zoom

Zoom nabízí vysokou kvalitu videa a zvuku, aplikace je vybavena možností skupinového chatu. Jeden hostitel může mít až 100 účastníků a všichni z nich mohou být na videu a do konference zasahovat. Volitelné doplňky aplikace umožňují větší schůzky, rozšířené možnosti zvuku, rozšířené nahrávání do cloudu, software pro propojování místností a webinářové nástroje, které mohou být přidány kdykoli během předplaceného roku. Je schopen propojit více konferenčních místností, meetingů nebo je možné se z domova zúčastnit důležitých jednání, a to z vlastního mobilu či počítače.

Slack

Slack je platforma, která umožňuje využívat veřejné kanály, soukromé skupiny i přímé zasílání zpráv a snadno nahradí emaily, smsky i zprávy v Messengeru a WhatsAppu. Aplikace umožňuje zapojení do více týmů, usnadňuje přecházení mezi chaty různých témat. Funguje v operačním systému iOS i Android.

Aplikace dále umožňuje sdílet se členy týmu soubory, prezentace, fotografie a videa. Veškeré informace jsou k dispozici na jednom místě, v reálném čase a dostupné kdekoliv. Je možné vytvářet upozornění, seznamy úkolů, hlasování nebo importovat události z Google kalendáře nebo integrovat aplikaci s nástroji, jako jsou Dropbox, Asanam, Google+, Twitter, Zendesk a další. 

Google Hangouts

Hangouts je mobilní aplikace od Google, která sdružuje klasický textový chat a videohovory, které bylo možné doposud realizovat skrze Google+. Konverzace se synchronizují na všech používaných zařízeních, takže je možné se k rozdělané práci připojit kdekoliv. Funguje na zařízením Android, iOS i na webu. 

Aplikace Hangouts umožňuje:

 • posílat zprávy - komunikaci lze zahájit jen s jedním člověkem nebo si lze popovídat s více lidmi najednou ve skupinovém chatu – až 10 lidí
 • pořádat videohovory (až s 9 dalšími lidmi)
 • telefonovat - téměř všechny hovory do USA a Kanady jsou zdarma ze všech zemí, kde je k dispozici volání ze služby Hangouts. Volání ale není dostupné do všech zemí.
 • posílat zprávy SMS - zprávy lze posílat na zařízeních Android, přes telefonní číslo Google Voice i na jiných zařízeních.
 • sdílet fotky

Whereby

Aplikace Whereby poskytuje videokonferenční služby. Pro 4 účastníky je bezplatná, za poplatek se dá rozšířit na 12 účastníků, přičemž není problém službu dále rozšiřovat.

Výhodou je, že není potřeba nic instalovat a vytvářet účty. Program je webovou službou a projde i přes případná omezení ve firemní síti. Pouze nepříliš zdatným uživatelům můžou činit potíže povolení kamerky a mikrofonu. Whereby nabízí také aplikaci pro smartphone, kde obvykle funguje velmi dobře hned napoprvé. Whereby nabízí spoustu funkcí, potřebných pro videokonference, jako je sdílení obrazovky, a to jak z počítače, tak i z mobilu.

Skype

Klasiku pro videokonference představuje Skype. Do videokonference na Skypu můžete připojit až padesát osob v závislosti na kvalitě počítače, ze kterého je aktivován hovor. V případě využití verze Skype pro web není zapotřebí účet, u aplikace již ano, což může být pro případné účastníky problém.

Variantu pro firmy používají manažeři či zaměstnanci, kteří nechtějí trávit čas na cestách na schůzky a raději se se zákazníky spojí vzdáleně. Také jej používají pro rychlý chat.

Výhody Skypu pro firmy

 • oproti svému předchůdci Lyncu nepotřebuje fyzický server
 • připojení ke schůzce z jakéhokoliv zařízení
 • plánování Skype schůzek z Outlooku
 • připojení externistů bez nutnosti mít licenci
 • připojení pomocí telefonní sítě
 • přidání kontaktů ze Skypu
 • HD videokonference
 • sdílení obrazovek, dokumentů, tabulí
 • možnost virtuálního předsálí
 • možnost nastavení rolí volajících
 • integrace se službami Office 365 a kancelářskými aplikacemi Office

Další novinky

Všechny novinky

Mezinárodní výzkumné středisko Institut Laue-Langevin (ILL) poptává drony

Institut Laue-Langevin (ILL) je mezinárodní výzkumné středisko v Grenoblu ve Francii. Plánuje nahradit v současné době používané drony modelem se zlepšenou

COVID19 – České technologie: Ochranné štíty pro lékaře a profesionály z 3D tisku

Přední světový výrobce 3D tiskáren Prusa Research a.s. se pustil do unikátního projektu 3D výroby ochranných štítů pro lékaře a profesionály v boji proti…

Naše služby

Analýza inovačního potenciálu

Mentoringový program „Scale-up your business“

Akcelerační program "BusinessRunway"

Poradenství k dotačním programům

Poradenství k ochraně duševního vlastnictví

Připravenost na digitalizaci a udržitelné podnikání

Finanční poradenství

ESA Technology Broker

Mezinárodní databáze nabídek a poptávek

Kooperační setkání, mise firem, zahraniční veletrhy

Transfer technologií a ILO

Účast v projektech