DEICy 2021 Digital Economy, Internet of Things, Cybersecurity - global challenges and opportunities in digital transformation

Kdy:

Kde: Varšava, Polsko i online

Jakžto jeden z organizátorů akce si vás dovolujeme pozvat na DEICy 2021 Digitální ekonomika, internet věcí, kybernetická bezpečnost (virtuální vydání) - globální výzvy a příležitosti v digitální transformaci - Laboratoř digitální ekonomiky ve Varšavě 2021.

Inspirující plenární zasedání, informativní workshopy a cílená setkání 1: 1 slibují získání znalostí a nové obchodní a vědecké kontakty. Pandemie COVID-19 posunula vývoj kupředu, i v oblasti ekonomiky, mluvíme tedy o digitální ekonomice. Je podmíněna neustálým zrychlováním a intenzifikací digitalizačních procesů s využitím různých digitálních technologií, např. IoT. V této nové realitě se však objevují také nové kybernetické hrozby, které vytvářejí nové potřeby a řešení v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Cílem této akce je vytvořit silnou síť výzkumných a vývojových institucí, obchodních a průmyslových partnerů, evropských a národních institucí, nevládních organizací.

Akce bude doprovázena workshopy s tématikou  „Digitální ekonomika, internet věcí, kybernetická bezpečnost - věda a praxe“, které jsou navrženy jako prostor pro prezentaci výsledků univerzitního výzkumu a obchodních řešení.

Pokud máte zájem o prezentaci, kontaktujte Tomasze Krawczyka: tj.krawczyk@uw.edu.pl nebo Joannu Kołodziejskou: j.kolodziejska@delab.uw.edu.pl

Kooperační setkání bude zaměřeno na následující oblasti:

I. Digitální transformace:

  • Umělá inteligence pro podnikání: obchodní modely pro aplikaci umělé inteligence, obchodní strategie pro řešení umělé inteligence, budoucnost umělé inteligence v podnikání, umělá inteligence pro výrobu a služby, algoritmy umělé inteligence a strojové učení.
  • Digitální ekonomika: elektronický obchod, evropská digitální budoucnost.
  • Digitální společnost: mobilita, kultura, sociální média, kompetence pro budoucnost.
  • Digitální trh: ekonomické mechanismy, obchodní modely, digitální platformy.
  • Digitální prácovní trh: měnící se sektory trhu práce, změna práce, robotizace, automatizace.
  • Digitální vláda: datafikace, státní správa založená na datech
  • Digitální výroba: průmysl 4.0, digitální továrna, digitalizace nabídek produktů a služeb, Digital Twin při výrobě nových modelů řízení výroby, pokročilá robotika, pokročilá automatizace, digitální supply chain, prediktivní údržba, platformizace, apod.

II. Internet věcí (IoT)

  • Spotřebitelské aplikace IoT: osobní zařízení IoT, vozidla, zařízení pro domácnost, nositelné technologie připojené ke zdraví a zařízení s možnostmi vzdáleného monitorování.
  • IoT v energetice: inteligentní sítě, správa sítě, integrované řízení vozového parku elektrických vozidel, řízení a správa dálkového vytápění, reakce na poptávku, správa energie z baterií, inteligentní budovy a další technologie.
  • Průmyslové IoT: senzory, 3D tisk, kyberfyzikální systémy, Digital Twins, AR / VR, cloud computing, průmyslová robotika, coboti, AGV, 5G, nebuněčná konektivita, edge computing, analýza velkých dat, umělá inteligence a strojové učení, průmyslové IoT a MES systémy, atd.
  • Healthcare IoT: inteligentní diagnostika, nositelná zařízení pro sledování zdraví, správa pacientů, dostupnost lékařských specialistů ve vzdálených lokalitách a mnoho dalších.
  • Zemědělství IoT: zemědělské drony, inteligentní skleníky, další technologie.
  • Automobilový průmysl IoT: auta s vlastním pohonem, zařízení se skládají z HD kamer, tepelných senzorů, inteligentních navigátorů, regulátorů rychlosti, dešťových senzorů, bezdrátového připojení a senzorů přiblížení, umělé inteligence, hlubokého učení, dalších technologií.
  • Technologie dvojího užití: senzory, munice, vozidla, bezpilotní vzdušné prostředky, roboti, biometrie nositelná člověkem a další inteligentní technologie.

III. Kybernetická bezpečnost

  • Problémy digitální ekonomiky a kybernetické bezpečnosti: Kybernetická bezpečnost v průmyslu 4.0, rizika kybernetické bezpečnosti, kybernetická bezpečnost a COVID-19, Národní strategie kybernetické bezpečnosti pro digitální ekonomiku, ochrana digitálního podnikání, kybernetická bezpečnost v bankovnictví, kybernetická bezpečnost v malých a středních podnicích, politika kybernetické bezpečnosti v Evropské unii a NATO, Kybernetická bezpečnost a pojištění.
  • Digitální nástroje kybernetické bezpečnosti: software a technologie
  • Zabezpečení digitálních služeb: testy kybernetické bezpečnosti, hodnocení kybernetické bezpečnosti, školení v oblasti kybernetické bezpečnosti
  • Umělá inteligence a kybernetická bezpečnost: nová metoda detekce útoku.

Akce je bezplatná a zaměřuje se především na společnosti a instituce výzkumu a vývoje, které hledají technologickou, výzkumnou a obchodní spolupráci.

Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách akce. Registrace je možná prostřednictvím tohoto odkazu do 22. listopadu 2021.

Kontakt

 

Další akce

všechny akce archiv
DroneDays 2021

Kdy: 26.11.2021

Kde: ONLINE

Kontakt – Kontrakt MSV 2021

Kdy: 8.11.2021 - 10.11.2021

Kde: Brno

Naše služby

Analýza inovačního potenciálu

Mentoringový program „Scale-up your business“

Akcelerační program "BusinessRunway"

Poradenství k dotačním programům

Poradenství k ochraně duševního vlastnictví

Připravenost na digitalizaci a udržitelné podnikání

Finanční poradenství

ESA Technology Broker

Mezinárodní databáze nabídek a poptávek

Kooperační setkání, mise firem, zahraniční veletrhy

Transfer technologií a ILO

Účast v projektech