Veletrh virtuální, rozšířené a smíšené reality XR Fair měl návštěvníkům co nabídnout

Na začátku července 2022 proběhl na tokijském výstavišti Tokyo Big Sight druhý ročník veletrhu virtuální, rozšířené a smíšené reality XR Fair (dříve VR/AR/MR World), kde nechyběl český stánek spoluorganizovaný agenturami CzechTrade a CzechInvest, ZÚ ČR v Tokiu, Velvyslanectvím ČR v Tokiu a Technologickým centrem AV ČR. To tak mohlo svým klientům nabídnout zahraniční účast v rozvíjejícím se oboru na úspěšném veletrhu.

Letošní roční XR Fair Tokyo navštívilo cca 45 000 návštěvníků a zúčastnilo se ho přes 950 vystavovatelů, z nichž 56 bylo ze zahraničí. Návštěvnicí na českém stánku mohli vyzkoušet vystavenou techniku a účastnit se virtuálních prohlídek od sedmi českých firem. Zvláště oceňované byly u českých produktů vysoká úroveň grafiky virtuální reality a uživatelská přívětivost.

Český stánek byl jedním ze tří přítomných oficiálních účastí, čímž potvrdil silnou pozici ČR v tomto odvětví, které je zvláště perspektivní v současnosti, kdy se masově vytváří a konzumuje digitální obsah. To je mj. zapříčiněno i rozvojem 5G sítí a změnou chování spotřebitelů během koronavirové pandemie. Tyto trendy byly viditelné i na veletrhu, kde se vystavovala nová technologická řešení související s produkcí, obsahem, distribucí, licencí, brandingem, nebo marketingem ve VR/AR/MR.

Máte zájem o aktivní účast na zahraničních veletrzích? Kontaktujte: J. Mašata, masata@tc.cz


Další novinky

Všechny novinky

Podpora talentovaných MSP v projektech Horizon Europe

Zvýšení účasti nováčků z řad talentovaných malých a středních podniků z oblasti NMP (nanotechnologií, pokročilých materiálů a nových výrobních postupů)

Projekt na podporu vzdělávání v oblasti dronů a virtuální reality propojil zahraniční studenty a jejich učitele

Od ledna 2021 je Technologické centrum AV ČR členem konsorcia mezinárodního vzdělávacího projektu DigiS (Building up a Digital Skills Alliance for the Enhancing…

Naše služby

Analýza inovačního potenciálu

Mentoringový program „Scale-up your business“

Akcelerační program "BusinessRunway"

Poradenství k dotačním programům

Poradenství k ochraně duševního vlastnictví

Připravenost na digitalizaci a udržitelné podnikání

Finanční poradenství

ESA Technology Broker

Mezinárodní databáze nabídek a poptávek

Kooperační setkání, mise firem, zahraniční veletrhy

Transfer technologií a ILO

Účast v projektech