Unikátní bylinné nápoje Fluidum Té si postupně budují své místo na trhu i díky podpoře TC AV ČR

Fluidum Té je tekutý bylinkový extrakt společnosti PRO INFUSION. Dodává se v sáčcích, které si můžete vzít do kabelky, na cestu vlakem či na výlet a kdekoliv a kdykoliv jednoduše připravit čerstvý nápoj (teplý či studený, dle nálady a chuti). Nemůžete jej zkazit – v sáčcích je vyladěná dávka na jeden hrnek, bez cukru a barviv, bez konzervantů, z pečlivě vybraných surovin v certifikované BIO kvalitě. Specifická, k surovinám velmi šetrná metoda výroby extraktu, vyvinutá uvnitř firmy, je významnou inovací v potravinářském světě.

„Fluidum má v literatuře několik významů. Slouží jako pojmenování tekuté látky, ale i blíže nepopsatelného kouzla osobnosti nebo místa. Název našeho výrobku tak znamená tekuté kouzlo, které magicky promění vaši vodu,“ uvedla pro Forbes Woman v listopadu loňského roku zakladatelka firmy, Šárka Vávrová.

Se Šárkou Vávrovou jsme se poprvé potkali zhruba před rokem. Tou dobou byly čaje v prodeji několik měsíců a Šárka hledala odpovědi na otázky, jak produkt dostat k těm správným zákazníkům, jak se profilovat, na jaké zákazníky cílit a jak se dostat do zahraničí. Řešila také další financování vývoje i celkového rozvoje firmy.

Spolupráce TC AV ČR začala komplexním rozhovorem, který nám pomohl porozumět potřebám firmy a reagovat nabídkou vhodných služeb. Firmě jsme zpracovali nabídku do mezinárodní databáze sítě EEN, kde se záhy objevili zájemci o spolupráci. S klientem v Polsku proběhla fáze testování vzorků bylinných extraktů pro připravovanou novou generaci nápojů, proběhla také jednání s partnerem v Británii. Řada otázek spojena s dalším směřováním firmy byla diskutována i v rámci prezentačních dní našeho programu „Scale-up your business“. Zazněla tam řada doporučení od v podnikání vysoce erudovaných lidí, které si Šárka a její tým opravdu vzali k srdci. 

Zakladatelka věnuje produktům, bylinkám, vodě, technologii i obalům maximální péči, aby se k zákazníkům dostaly co nejkvalitnější produkty s co nejmenší enviromentální zátěží. Ve firmě zatím nebyla zkušenost se žádným grantem či dotací, vytipovali jsme jednoduché, rychlé a z hlediska objemu financí menší zdroje, kterými lze pokrýt náklady na další vývoj produktu. Pro tyto účely byla pro firmu jednoznačně první a úspěšná volba Středočeské inovační vouchery.

Vše, co jsme dosud s Fluidum Té zažili, je jenom začátek a věříme, že firmu posuneme ještě dál. Společnost PRO INFUSION ušla za rok dlouhou cestu, Fluidum Té si pomalu ale jistě buduje místo na trhu s prémiovými čaji a nealko nápoji. A nás těší, že můžeme být u toho.

Řešíte stejné otázky v začátcích podnikání jako PRO INFUSION? Kontaktujte S. Jiráskovou, jiraskova@tc.cz


Další novinky

Všechny novinky

Z mladé pražské firmy roste zajímavý technologický leader

Pražská firma Iterait vyvíjí systémy s umělou inteligencí, počítačovým viděním a strojovým učením. Za dva roky existence vyvinula několik oceňovaných řešení pro…

Naše služby

Analýza inovačního potenciálu

Mentoringový program „Scale-up your business“

Akcelerační program "BusinessRunway"

Poradenství k dotačním programům

Poradenství k ochraně duševního vlastnictví

Připravenost na digitalizaci a udržitelné podnikání

Finanční poradenství

ESA Technology Broker

Mezinárodní databáze nabídek a poptávek

Kooperační setkání, mise firem, zahraniční veletrhy

Transfer technologií a ILO

Účast v projektech