Technologické centrum AV ČR mezi finalisty EEN Resilience Award 2020

Výkonná agentura pro malé a střední podniky (EASME) po první vlně pandemie COVID-19 zahájila průzkum, jak se s touto bezprecedentní situací vyrovnala jednotlivá konsorcia tvořící síť Enterprise Europe Network (EEN). Ruku v ruce s tím přišla myšlenka povznést tradiční sdílení úspěchů svých klientů na vyšší úroveň. V síti EEN je zvykem o každém úspěšně uzavřeném partnerství napsat takzvanou success story. Jejím prostřednictvím jsou sdíleny informace o inovativních produktech našich klientů a způsoby, jak podnikání těch potenciálních můžeme posunout o krok vpřed. Tentokrát měly všechny success stories jednoho společného jmenovatele – spolupráci s podniky za období koronavirové krize.

Technologické centrum AV ČR nominovalo příběh o spolupráci se svým dlouhodobým klientem, společností Workswell, jež se specializuje na výrobu špičkových termokamer a bezpečnostních řešení. Jejich velmi výkonná termokamera MEDICAS znamená v oboru velký posun, v přesnosti a citlivosti měření není srovnatelný produkt.

Protože pandemie COVID-19 začala v Evropě nabírat na síle, projevil se od počátku docela velký zájem o termokameru nejprve z Evropy a nakonec také z Asie. Za několik týdnů bylo prostřednictvím databáze a fóra EEN zasláno mnoho poptávek (Expression of Interest). Vzhledem k prémiové povaze produktu a požadavcích firmy na distributory jsou jednání o spolupráci dlouhodobá. V půli května 2020 byla dohodnuta první distribuční smlouva s řeckou obchodní firmou nabízející kamery v oblasti bezpečnosti. Dodávka termokamery za asistence EEN byla provedena také pro španělskou výzkumnou firmu. Další smlouvy jsou v jednání. Celý nominovaný příběh je k dispozici v české mutaci zde.

V průběhu letních prázdnin měli všichni členové sítě možnost hlasovat pro takový příběh, jež se jim zdá nejpoutavější a řešení v něm obsažené nejatraktivnější. Bylo pro nás tedy velkou radostí, když jsme se dozvěděli, že se success story českého konsorcia dostala mezi tři nejlepší z celého světa. Absolutní vítěz bude vyhlášen interní komisí EASME 19. října během virtuální výroční konference EEN E-Days.

Máte i vy podobný inovativní produkt? Obraťte se na J. Vavřínek (vavrinek@tc.cz

Další novinky

Všechny novinky

Smart Healthcare and Technology Innovation in Taiwan

Veletrhu MEDICA se pravidelně účastní české firmy a instituce, letošní ročník se však těm předchozím podobá jen v málo ohledech. Průběžně probíhají virtuální…

Moderní trendy financování inovací

Technologické centrum AV ČR (TC AV ČR) v rámci aktivit sítě Enterprise Europe Network ČR ve spolupráci s experty si klade za cíl zvyšovat úroveň malých…

Naše služby

Analýza inovačního potenciálu

Mentoringový program „Scale-up your business“

Akcelerační program "BusinessRunway"

Poradenství k dotačním programům

Poradenství k ochraně duševního vlastnictví

Připravenost na digitalizaci a udržitelné podnikání

Finanční poradenství

ESA Technology Broker

Mezinárodní databáze nabídek a poptávek

Kooperační setkání, mise firem, zahraniční veletrhy

Transfer technologií a ILO

Účast v projektech