Projekt na podporu vzdělávání v oblasti dronů a virtuální reality propojil zahraniční studenty a jejich učitele

Od ledna 2021 je Technologické centrum AV ČR členem konsorcia mezinárodního vzdělávacího projektu DigiS (Building up a Digital Skills Alliance for the Enhancing of Programming Competencies). Jeho cílem je podpořit vzdělávání v oblasti vývoje a řízení dronů a programování virtuální reality, se zohledněním potřeb trhu práce. Na projektu se podílí 11 organizací z ČR, Slovenska, Rakouska, Lotyšska a Španělska. 

Prvotním úkolem projektu bylo nadefinovat pracovní pozice "Vývojář a operátor bezpilotních leteckých systémů (UAS)" a "Programátor a vývojář aplikací virtuální reality" a stanovit profesní požadavky (v rámci kvalifikačních standardů). Což bylo v gesci Technologického centra AV ČR a odborných organizacií Robodrone Industries s.r.o. a Czech VR Agency, s.r.o. V druhém kroku byly vypracovány vzdělávací moduly zaměřené na výuku vývoje a řízení dronů a programování virtuální reality na středních školách, jejichž pilotní provoz byl zahájen na podzim 2021 ve všech zúčastněných zemích. 

V týdnu od 20. - 24. června proběhlo v Praze první setkání zástupců českých a zahraničních studentů a jejich učitelů, aby si společně otestovali získané znalosti a dovednosti a předali si zkušenosti s výukou v rámci nových vzdělávacích modulů. Součástí workshopu byly společné práce na projektech a praktické příklady, pod odborným dohledem společností Robodrone Industries s.r.o. a Czech VR Agency, s.r.o.

2022-06-22-Workshop-Luzec1.png  2022-06-22-Workshop-Luzec.png

Foto: TC AV ČR

Chtěli byste vědět více o projektu? Zajímají Vás jeho výstupy? Kontaktujte B. Vacátková, vacatkova@tc.cz 


Další novinky

Všechny novinky

Veletrh virtuální, rozšířené a smíšené reality XR Fair měl návštěvníkům co nabídnout

Na začátku července 2022 proběhl na tokijském výstavišti Tokyo Big Sight druhý ročník veletrhu virtuální, rozšířené a smíšené reality XR Fair (dříve VR/AR/MR

Vyhlášení 6. veřejné soutěže programu Prostředí pro život

Dne 29. června 2022 vyhlásila Technologická agentura ČR šestou veřejnou soutěž na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací v rámci…

Naše služby

Analýza inovačního potenciálu

Mentoringový program „Scale-up your business“

Akcelerační program "BusinessRunway"

Poradenství k dotačním programům

Poradenství k ochraně duševního vlastnictví

Připravenost na digitalizaci a udržitelné podnikání

Finanční poradenství

ESA Technology Broker

Mezinárodní databáze nabídek a poptávek

Kooperační setkání, mise firem, zahraniční veletrhy

Transfer technologií a ILO

Účast v projektech