Klient TC AV ČR, FUTTEC a.s., digitalizuje údržbu silnic

Slyšeli jste o tom, že by se daly pomocí mikrovlnného záření opravovat vozovky? Právě vyšel článek v příloze deníku MF Dnes, resp. v příloze věnované Digitalizaci a Smart City, který se dané problematice věnuje a detailně popisuje spolupráci Technologického centra AV ČR (TC AV ČR) s malými a středními firmami. Krátkou ochutnávku a přípis dalších podpůrných aktivit TC AV ČR (mimo jiné i v rámci sítě EEN) uvádíme níže.

„Díky odborníkům z TC AV ČR, kteří s námi spolupracovali na přípravě prezentace projektu pro komisi v Bruselu, jsme získali grant 1,8 mil. EUR na další vývoj mikrovlnné technologie FUTTEC a rozšíření obchodních aktivit.  Velice jsme ocenili službu Key Account Managera z TC AV ČR zejména při konzultaci využití digitálních technologií pro zapojení do konceptu Smart City. Propojil nás s business koučem, který má více než třicetiletou praxi na pozici top managera na největších světových trzích (USA, Čína, Německo). Kouč nám pomohl s přípravou strategie pro vstup firmy na další evropské trhy. Technologii FUTTEC ocenila také porota podnikatelské soutěže Vizionáři v roce 2019, do které nás nominovalo Technologické centrum AV ČR,“ dodává Jiří Rušikvas, zakladatel společnosti Futtec a.s.

Společnost FUTTEC využívá také dalších příležitostí na podporu obchodní spolupráce v síti EEN, kupříkladu představila svou inovativní technologii investorům na akci společnosti FERROVIAL ve Španělsku. Zástupci FUTTECu měli také možnost vyzkoušet si simulaci prezentace svého produktu před investory v rámci mentoringového programu Scale-up your business. Všem těmto krokům však předcházel strukturovaný rozhovor se specialisty z TC AV ČR, jež společnosti pomohl identifikovat klíčové oblasti a priority pro budoucí rozvoj.

Pro více informací kontaktujte: J. Vavřínek, Key Account Manager (KAM), vavrinek@tc.cz


Další novinky

Všechny novinky

Mentoringový program pro mladé inovativní firmy "Scale-up your business" pokračuje i v 2021

Je všeobecně známo, že zejména v počátečních fázích podnikání či inovačního cyklu, kdy firma vyvíjí nový produkt nebo již existující produkt modifikuje pro

Informační kampaň k programu Horizont Evropa

Technologické centrum AV ČR pod záštitou MŠMT pořádá informační kampaň k programu Horizont Evropa v termínu 8. – 11. března 2021. Jednotliví NCP v oblastech své…

Naše služby

Analýza inovačního potenciálu

Mentoringový program „Scale-up your business“

Akcelerační program "BusinessRunway"

Poradenství k dotačním programům

Poradenství k ochraně duševního vlastnictví

Připravenost na digitalizaci a udržitelné podnikání

Finanční poradenství

ESA Technology Broker

Mezinárodní databáze nabídek a poptávek

Kooperační setkání, mise firem, zahraniční veletrhy

Transfer technologií a ILO

Účast v projektech