Industry Space Days 2022 s českou účastí

Evropská kosmická agentura (ESA) přivítala ve dnech 28. - 29. září 2022 rekordních 1700 návštěvníků a celkem 800 technologických firem a výzkumných institucí na Industry Space Days (ISD), které se konalo ve vývojovém a technologickém centru ESA v nizozemském Noordwijku.

Hlavním tématem technologické výstavy a konference ISD byla zejména spolupráce ESA s průmyslem a přenos technologického know-how z vesmírných projektů do oblasti pozemních aplikací.

Bohatý odborný program zahrnoval panelové diskuse s příspěvky ESA, průmyslových partnerů a investorů, i řadu workshopů ESA o obchodních příležitostech a budoucích vesmírných projektech, či návštěvu Space Expo, kde jsou vystaveny různé součásti a projekty ESA (například maketa evropského modulu Columbus Mezinárodní vesmírné stanice nebo modely, letové součásti a motory rakety Ariane). Akce je také tradičním setkáním ESA Technology brokerů, které v České republice zastupuje Technologické centrum AV ČR.

Do popředí zájmu se kromě transferu technologií dostává čím dál víc také bezpečnost technologií ve vesmíru, ochrana planety a udržitelnost s ohledem na všechny zainteresované strany (včetně zákazníků, dodavatelů a zaměstnanců) a životní prostředí (ESG - Environmental, social and corporate governance), což naznačuje trend budoucí orientace vesmírného výzkumu.

Technologické centrum AV ČR organizovalo také účast českých firem, klientů Enterprise Europe Network, na této významné akci a zajišťovalo podporu firem v průběhu předem sjednaných B2B jednání, které jsou skvělou příležitostí pro navazování nových kontaktů a spoluprací.

Zajímáte se o vesmírné aplikace nebo vidíte potenciál ve spolupráci s ESA? Kontaktujte: A. Bouchal (ESA TT Broker), bouchal@tc.cz, 720 947 835

 

Další novinky

Všechny novinky

Praha se na tři dny stane centrem sítě Enterprise Europe Netwok

Na 500 účastníků - členů mezinárodní sítě Enterprise Europe Network, vysokých představitelů EU, MPO ale také zástupců odborných institucí, podnikatelů, expertů…

Účast TC AV ČR na 8. ročníku Evropské klastrové konference

Ministerstvo průmyslu a obchodu pořádalo v Praze ve spolupráci s European Cluster Collaboration Platform a s Národní klastrovou asociací, asociovaným partnerem…

Naše služby

Analýza inovačního potenciálu

Mentoringový program „Scale-up your business“

Akcelerační program "BusinessRunway"

Poradenství k dotačním programům

Poradenství k ochraně duševního vlastnictví

Připravenost na digitalizaci a udržitelné podnikání

Finanční poradenství

ESA Technology Broker

Mezinárodní databáze nabídek a poptávek

Kooperační setkání, mise firem, zahraniční veletrhy

Transfer technologií a ILO

Účast v projektech