Evropský spalační zdroj - příležitosti pro české firmy

Zástupce TC AV ČR, kontaktní bod mezi Evropským spalačním zdrojem (ESS – European Spallation Source) a českým průmyslem, se zúčastnil workshopu organizovaného ESS v rámci projektu BrightnESS2. Cílem bylo lépe poznat budoucí inovační kapacity ESS a jak mohou zástupci členských států ESS pomoci k vybudování úspěšné infrastruktury. 

Evropský spalační zdroj bude patřit mezi velké evropské výzkumné infrastruktury se sídlem ve švédském Lundu, využívající vysoce výkonný pulzní zdroj neutronů. Unikátní schopnosti tohoto zařízení budou značně převyšovat a doplňovat možnosti současných předních neutronových zdrojů, což vědcům umožní nové příležitosti v celé řadě vědeckých objevů, včetně materiálů a věd o živé přírodě, energie, environmentální technologie, kulturního dědictví a základní fyziky. 

Více informací o Evropském spalačním zdroji (ESS) si lze přečíst v české a anglické verzi.

Česká republika je zakládajícím členem ESS, což českým firmám otevírá dveře k technologické i vědecko-výzkumné spolupráci. České firmy se mohou podílet na vybudování této úspěšné infrastruktury. Chcete-li být informováni o tendrech vypisovaných oddělením nákupu ESS, je nutné se registrovat v databázi potenciálních dodavatelů ESS:

Zaregistrujte se na webovém portálu ESS (pro možnost dostávat informace o tendrech e-mailem a zároveň být mezi oslovenými společnostmi) nebo sledujte na stránce ESS již aktuálně vyhlášené poptávky (Ongoing Procurement) nebo poptávky v přípravě (Forthcoming Procurement).

 

Pro více informací kontaktujte: J. Janošce, janosec@tc.cz, 234 006 136

 

Další novinky

Všechny novinky

České palety Stabilplastik ze 100% recyklátu se dostaly do Skandinávie

Společnost Stabilplastik vyrábí a prodává plastové přepravní palety a mobilní svodidla z recyklovaného směsného plastu, které jsou opět 100% recyklovatelné

Co přinesl seminář DIGITÁLNÍ TRANSFORMACE 2020?

Jak již bylo dříve avizováno, Technologické centrum AV ČR jako koordinátor Enterprise Europe Network, je jedním z odborných partnerů série akcí Digitální…

Naše služby

Analýza inovačního potenciálu

Mentoringový program „Scale-up your business“

Akcelerační program "BusinessRunway"

Poradenství k dotačním programům

Poradenství k ochraně duševního vlastnictví

Připravenost na digitalizaci a udržitelné podnikání

Finanční poradenství

ESA Technology Broker

Mezinárodní databáze nabídek a poptávek

Kooperační setkání, mise firem, zahraniční veletrhy

Transfer technologií a ILO

Účast v projektech