Členové sítě ESA Space Solutions se potkali na konferenci v Aténách

Evropská kosmická agentura (ESA) sdružuje 22 členských zemí. Od roku 2008 je jedním z členů také Česká republika. ESA plní řadu úkolů v oblasti kosmického výzkumu a podpory těchto technologií v průmyslové oblasti. Technologické centrum AV ČR spolupracuje s ESA od roku 2015, kdy začalo realizovat projekt technologického transferu kosmických aplikací do pozemního užití s řadou úspěšných transferů - ESA Technology Broker. Navazující čtyřletý projekt (2021-2025) nabízí navíc v rámci ČR možnost tzv. Spark Funding, což je financování demonstračních projektů s cílem úspěšné realizace pilotního technologického transferu.

Ve dnech 4. – 6. dubna 2022 se zástupci členské sítě ESA Technology Brokers setkali na výroční konferenci v Aténách. Konference je tradičně příležitostí pro výměnu zkušeností, sdílení dobré praxe, rozsáhlého networkingu i diskuse nad trendy a dalším směřováním sítě.

Jaké úkoly čekají ESA do roku 2025? Zejména posílení komercionalizace v evropském vesmírném sektoru. Součástí toho je hluboké pochopení trendů, potřeb trhu a technologií. Potenciál využití vesmírných technologií se rapidně promítá do celkové digitalizace ekonomiky a společnosti. Tyto oblasti se prolínají například v případě 5G/6G sítí, kybernetické bezpečnosti nebo optických komunikací. Těmto novým oblastem bude síť ESA Space Solutions v následujících letech věnovat zvýšenou pozornost.

Více informací o aktivitách ESA Technology Broker a kontaktní osoby naleznete ZDE.


Další novinky

Všechny novinky

Program TREND

Od 28. dubna 2022 běží lhůta pro předkládání projektů do programu TREND, Podprogramu 1 "Technologičtí lídři" (šestá veřejná soutěž). Výzva se zaměřuje na…

Posílení spolupráce Evropské jižní observatoře, průmyslu a výzkumu

Dne 7. dubna 2022 proběhlo v Ženevě setkání "ELT Instruments Day" s cílem posílit spolupráci mezi zástupci Evropské jižní observatoře a zástupci průmyslových

Naše služby

Analýza inovačního potenciálu

Mentoringový program „Scale-up your business“

Akcelerační program "BusinessRunway"

Poradenství k dotačním programům

Poradenství k ochraně duševního vlastnictví

Připravenost na digitalizaci a udržitelné podnikání

Finanční poradenství

ESA Technology Broker

Mezinárodní databáze nabídek a poptávek

Kooperační setkání, mise firem, zahraniční veletrhy

Transfer technologií a ILO

Účast v projektech